W 2016 r. zarejestrowano w Polsce największą jak do tej pory liczbę zagranicznych spółek. Ten rok ma być jeszcze lepszy - szykuje się kolejny rekord.

Zagraniczne spółki chcą rejestrować się w Polsce

Krajowy Rejestr Sądowy prowadzi dokładne dane dotyczące zagranicznych inwestorów, którzy przenoszą swoje interesy do Polski bądź otwierają w niej nowe biznesy. "Puls Biznesu" podaje, iż z danych KRS wynika, że tylko do połowy 2017 r. na takie rozwiązanie zdecydowało się 3,8 tysięcy spółek posiadających obcy kapitał. Dla biznesmenów polski rynek wreszcie stał się atrakcyjny. Uznają oni coraz częściej, że opłaca się do niego dołączyć.
Jeżeli taka tendencja się utrzyma, a zagraniczne spółki wciąż będą równie chętnie rejestrować się w Polsce, prawdopodobnie w 2017 r. ich ilość będzie aż o 7% większa niż w roku poprzednim. Tak przynajmniej zakłada Jarosław Nawrotka, który jest prezesem COIG - Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej. Według niego polski rynek otwiera się na za granicę coraz bardziej i oferuje jej korzystne warunki prowadzenia biznesów.
Maria Bernat, ekspert do spraw inwestycji zagranicznych, twierdzi także, że masowa rejestracja zagranicznych spółek w Polsce doskonale obrazuje sytuację polskiej gospodarki. Nikt bowiem nie decydowałby się na włożenie sporego kapitału do kraju, który nie dawałby mu żadnych perspektyw i szans na rozwój. Spółki z obcym kapitałem widzą po prostu, że w Polsce są w stanie zarobić.
Największą liczbę spółek zagranicznych utworzono w województwie mazowieckim. Przedsiębiorcy chętnie działają też w woj. małopolskim i dolnośląskim.